Dieta Dr Budwig A Odchudzanie Efekty - Imbir I Cynamon Czyli Jak Schudnąć 3kg W 7 Dni? - Suplementy Diety

Dieta Dr Budwig A Odchudzanie Efekty – Imbir I Cynamon Czyli Jak Schudnąć 3kg W 7 Dni?

A Odchudzanie Efekty

Dieta Dr Budwig EfektyDzięki popularnej diecie dr Budwig, znane jest zastosowanie oleju lnianego tłoczonego na zimno w leczeniu chorób układu krążenia. Działanie obniżające poziom cholesterolu sprzyja zapobieganiu miażdżycy. Przed dietą budwigową Dr Budwig urodziła się w roku 1908 i zmarła 95 lat później w wyniku wypadku. Przed tym, jak odkryła niesamowite efekty, które przynosi jej dieta , była dobrze rozpoznawaną i uznaną w środowisku biochemiczką. Diety polecane w nadciśnieniu – dieta DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) Dieta ta zakłada spożycie produktów o obniżonej zawartości sodu i tłuszczów nasyconych.

Sprzyja ona nie tylko obniżeniu wartości ciśnienia tętniczego, ale również umiarkowanej utracie masy ciała. Optymalna dieta antyrakowa to nie tyle pojedyncze substancje przeciwnowotworowe, a raczej ich wzajemne współdziałanie – poznaj listę antyrakowych produktów spożywczych. Dieta opracowana przez dr Johannę Budwig jest przykładem diety wysokotłuszczowej, o ograniczonym spożyciu węglowodanów, w której głównym źródłem tłuszczu jest bogaty w kwasy omega-3 olej lniany. Strona główna » Olej lniany » Olej lniany w diecie dr Budwig: OLEJ LNIANY W DIECIE DR BUDWIG. Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega-3, była dr Johanna Budwig (1909-2003).Ta niemiecka biochemik za swoje odkrycia była aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla. Dr Johanna Budwig to niemiecka badaczka kilkakrotnie nominowana do Nagrody Nobla. Napisała wiele książek i prac naukowych.

Dr odpowiedziała, że nigdy nie miała okazji leczenia osoby chorej na tę chorobę, ale ma bardzo dobre rezultaty w leczeniu SM. Na jej stronie znalazłam przykład osoby chorej na SM i poddanej diecie owocowo – warzywnej: "U kobiety lat 38, rozpoznano przed trzema laty stwardnienie rozsiane. Dr Johanna Budwig Dożyła blisko 100 lat. Była 7 krotnie nominowana do Nagrody Nobla, choć nigdy tej nagrody nie dostała. Na czym polega dieta białkowa Główną zasadą, która ma w dieta ch proteinowych pobudzić odchudzanie , jest przekierowanie metabolizmu organizmu na inne tory. Zielona herbata (jest szczególnie polecana dzięki swojemu działaniu antynowotworowemu) Zastosowanie diety Dr Budwig Przez 10 lat Dr Budwig obserwowała efekty zdrowotne opracowanej przez siebie diety stosując ją w leczeniu szpitalnym pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Sm

Dieta Dr Budwig A OdchudzanieDieta Garsona jest kuracją przeciwdziałającą deficytowi witamin, soli mineralnych oraz enzymów. Oparty w dużej mierze na świeżych owocach, warzywach i sokach jadłospis, pomaga nam pozbyć się z organizmu niebezpiecznych toksyn oraz podnieść naszą odporność. Produkty zalecane w diecie dr Budwig · Ryby morskie ( makrela, dorsz, śledź, tuńczyk) do 200 g dziennie, · Owoce świeże, w ilości 3 do 4 średniej wielkości porcji dziennie. Owoców nie należy mieszać. Jedyna polska książka dotycząca diety dr J. Budwig staje się bardzo popularna. Olej lniany do diety dr Budwig musi być uzyskany w odpowiedni sposób (tłoczony na zimno) i na każdym etapie produkcji musi pozostać w odpowiednio niskiej temperaturze 4-10 stopni. Taki olej ma krótki termin przydatności do spożycia (około 3 miesięcy). Dietę antyrakową wymyśliła w latach 50.

Ubiegłego wieku dr Johanna Budwig – lekarz i biochemik. Dr Johanna Budwig, pionierka badań nad olejem lnianym i zawartymi w nim kwasami omega- Niemiecka badaczka była aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla, kierowała badaniami nad wpływem farmaceutyków i przetworzonej żywności na zdrowie. To dieta lecznicza, skuteczna w leczeniu wielu schorzeń (dr Budwig wymienia ich ok. 50 w tym choroby naczyniowe, układu pokarmowego, dermatologiczne, stwardnienie rozsian, ale najczęściej określana jako dieta przeciwnowotworowa. Twórcą tej diety prozdrowotnej jest dr Johanna Budwig – biochemik z Niemiec. Jej odkrycia (badania nad kwasami tłuszczowymi omega-3 i olejem lnianym) znalazły zastosowanie min. Działa jednak nie tylko na nowotwory lecz również na choroby takie jak: miażdżyca, dermatozy, cukrzyca, arterioskleroza i inne dolegliwości cywilizacyjne. Jej metody uzdrawiania były w następnych latach kilkakrotnie badane i zawsze potwierdzała się ich skuteczność. Przykładowy jadłospis na 5 dni. Dla osób rozpoczynających dietę dr Budwig początki są zwykle trudne.

Choroby

Dieta Dr Budwig Stwardnienie RozsianeCyt.na tej w/w stronie podane jest dawkowanie(1g oleju na 1Kg masy ciał i działanie tego oleju przy MS i ALS. Ja znajduję tutaj dużo przesłanek i argumentów aby stosować Terapię(Diet Dr Budwig. Dla kogo: chociaż środowisko medyczne nie popiera diety dr Budwig, jest ona stosowana jako terapia alternatywna przy nowotworach, szczególnie hormonozależnych, m.in. Dieta była też stosowana u osób z chorobami na tle zapalnym, np. Dieta ta ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu chorób i dolegliwości.

Może mieć wpływ na depresję (niedobór kwasów omega 3 wpływa na zmiany nastroju, i problemy ze wzrokiem). Jest to olej wysokolinolenolowy tzn. Charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów omega-. Dieta dr Budwig, obecnie występująca pod nazwą dieta lniana, ma za zadanie dostarczyć organizmowi pokarmy bogate m.in. W tłuszcze omega-3, węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty. To dieta dopasowuje się do nas, a nie my do niej. To chyba największe novum w odchudzaniu na przestrzeni ostatnich lat.

Opis i dane produktu Dieta dr Joanny Budwig Podręcznik. Dr Joanna Budwig jest autorką jednej z najskuteczniejszych i najpopularniejszych terapii żywieniowych na świecie. To kompleksowa terapia naturalna. Od strony dietetycznej detoksykuje i dostarcza choremu ciału te składniki odżywcze, które są niezbędne do wyzdrowienia. Najbardziej charakterystycznym elementem systemu żywienia, który proponuje dieta dr Budwig, jest tzw. Pasta przygotowana z twarogu połączonego z olejem lnianym.

W

Wiele lat obserwacji pacjentów z chorobami przewlekłymi, leczonych z zastosowaniem opracowanej przez siebie diety , utwierdziło dr Budwig w przekonaniu, że jej prosta i naturalna recepta na zdrowie, przynosi pożądany skutek nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne. Została opracowana przez wybitnego niemieckiego doktora Johanna Budwig. Owa dieta jest pomocna w leczeniu takich chorób jak: choroba Alzheimera, miażdżyca, nowotwory, alergia,depresja, dermatozy. Jest z pewnością godna polecenia – można ją stosować skrupulatnie, ale też tylko wybrane jej elementy. Oleje tłoczone na zimno, siemię lniane, kiszonki oraz sok z kiszonek, podobnie jak domowy kefir mają prozdrowotne właściwości. Wspomaga leczenie wielu chorób, w tym nowotworów, arytmii serca, astmy, problemach trawiennych, wrzodach żołądka, artretyzmie, schorzeniach prostaty, cukrzycy, problemach dermatologicznych i innych. ***** PRAWIDŁOWA, PROZDROWOTNA METODA ODŻYWIANIA: Tzw. Dla współczesnego człowieka powinna AKCEPTOWAĆ wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone REGUŁY.

Jak wspominałam było to kilka lat temu gdy powszechna wiedza o diecie dr Budwig była bardzo skromna, a o tłumaczeniu jej książek z niemieckiego choćby na angielski można było tylko pomarzyć. Popełniłam na początku całą masę błędów, na jakiś czas nawet zrezygnowałam z diety . Z tego też powodu nie poleca się jej w trakcie radio czy chemioterapii. Może to bowiem znacznie zwiększyć ilości działających toksyn, a to mogłoby okazać się zbyt wielkim obciążeniem dla organizmu. Mimo, iż w Niemczech i Stanach Zjednoczonych wydano wiele książek na temat diety dr Budwig, nie ma jednej kompleksowej publikacji, po przeczytaniu której można całkowicie poznać tę dietę i zastosować ją w praktyce. Dr Budwig podała je w książce ‚The Oil Protein Diet&x27; (wyd. Uwaga: Linomel można zastąpić mielonym na świeżo siemieniem lnianym, roztartym z łyżeczką miodu.

Przepisy Kulinarne

Nazywana jest inaczej dietą olejowo-białkową. Jej głównym składnikiem jest olej lniany i zawarte w nim kwasy tłuszczowe z grupy omega -. Olej lniany w diecie dr Budwig jest przed spożyciem zmiksowany z białym chudym twarożkiem. Spożywanie samego oleju w tak dużych ilościach (chodzi o ilości terapeutyczne zalecane przez dr Budwig w jej diecie, a więc np. To odkrycie pozwoliło dr Budwig stworzyć dietę, która stała się lekarstwem na raka. Dr Budwig miała uczniów, którzy współpracowali z nią w wielu krajach.

Dieta Gersona – owoce,warzywa i soki. Plusy i minusy diety Gersona. Dieta Dr Budwig; Indeks Glikemiczny; Śródziemnomorska; Cholesterolowa; Suplementy diety ; Surowa dieta; Tuńczyk w diecie; Dieta dash; HCG; Dieta Sushi; Dieta dla osób cierpiących na zespół jelita drażliwego; Dieta w chorobie wrzodowej żołądka;. Dieta dr Budwig, inaczej nazywana dietą białkowo-olejową ("oil-protein diet") różni się od innych diet przede wszystkim wysoką zawartością kwasów z grupy omega – 3 – kwasu alfa-linolenowego, który w przeciętnej diecie występuje w zbyt niskich ilościach, przez co dochodzi do wielu niekorzystnych zmian w organizmie. Dieta jest ważnym uzupełnieniem, medycznego leczenia konwencjonalnego, ale nie zastępuje go.

Nie można odstawić leków, przerwać leczenia czy rehabilitacji. Dr Budwig w swojej diecie zaleca wyłącznie produkty ekologiczne.Ma to szczególnie ogromne znaczenie dla zdrowia, stąd zakazuje się stosowania w diecie dr Budwig produktów wysoko przetworzonych zawierających tłuszcze trans, konserwanty, barwniki, wypełniacze, wzmacniacze smaku itp.Niestety informacja o tym zakazie nie jest rozpowszechniana i znana. Dr Budwig leczyła swoją dietą także pacjentów w stanie krytycznym, osiągając 90% skuteczność. Dr Budwig odkryła, że efekty w leczeniu raka przynosi wykluczenie z diety żywności wysoko przetworzonej oraz złych tłuszczy (trans), a włączenie produktów, które naprawiają dotychczasowe szkody w organizmie. Dowody na pozytywne działanie diety dr Budwig. We współczesnej medycynie jest w zasadzie jeden sposób, aby coś udowodnić.

Na Odchudzanie

Opracowana przez niemiecką naukowiec dr Johannę Budwig jest popularna na całym świecie. Jej głównym zadaniem jest dostarczenie do organizmu chorego zwiększonej ilości kwasów omega-3 (oleju lnianego) oraz antyoksydantów. Bazuje na dostarczeniu organizmowi pokarmów bogatych m. W tłuszcze nienasycone omega-3, węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty. Dr Budwig opracowała program leczenia oparty na dwóch najważniejszych składnikach. Dieta polega na jedzeniu oleju lnianego oraz chudego twarogu. Pierwsza to dieta dr Budwig, podobno dostała nominację do nagrody Nobla za to, co wymyśliła, a mianowicie spożywanie oleju lnianego lub zmielonych ziaren lnu z miodem i twarogiem/mlekiem/jogurtem. Kaloryczność diety podniosą bogatoenergetyczne przekąski: suszone owoce, budynie, twarogi, nasiona i orzechy (jeśli chory je toleruj. W diecie nie może zabraknąć tłuszczów, jednak nie więcej niż ok.

Cały sposób opracowany przez dr Budwig i doskonalony przez lata opiera się własnie na mieszance oleju lnianego z twarogiem, do tego na eliminacji z diety toksycznych składników oraz kwasów omega. Dieta Dr.Budwig "Najlepszy sposób zachowania zdrowia: nie jeść , gdy się nie chce jeść i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia" – Bertrand Saadi z Sirazu O diecie i paście Dr.Budwig, która leczy raka: Primanatura. Zapraszamy do lektury książki dr Raymonda Hilu „Dieta dr Budwig", pierwszej w Polsce dotyczącej rewolucyjnej diety dr Johanny Budwig. W publikacji znajdziecie Państwo porady jak skutecznie przeciwdziałać artretyzmowi, zawałowi serca i nowotworom dzięki olejowi lnianemu. Budwig, mimo, że ma już ponad 60 lat, ciągle zdaje się być mało znana. Biorąc pod uwagę fakt, jak wielki, pozytywny wpływ ma zdrowie, jednoznacznie można stwierdzić, że trzeba to zmienić. „Dieta dr Budwig" to pozycja, która powinna znaleźć się w każdej rodzinnej biblioteczce. Dr Johanna Budwig (1908 – 2003) – była farmaceutką.

Kawa

Dr Budwig zaleca spożywanie świeżo zmielonego siemienia lnianego, jako źródła błonnika, składników mineralnych i witamin. Niezmiernie ważne jest wprowadzenie do diety fermentowanych produktów mlecznych, zawierających łatwostrawne białko i bakterie kwasu mlekowego podnoszące odporność. Cukrzyca A ZDROWIE – Wszystko na Temat. Objawy, Przyczyny i Leczenie w InfoZdrowie2pl. Jest dietą opartą na zdrowych tłuszczach – olejach. Nazwana na cześć autorki dieta , jest, jak uważają badacze, doskonałym sposobem na pokonanie różnego typu nowotworów, a przy tym, może ona wspomóc ogólne zdrowie i dobre samopoczucie. To obecnie jedna z najbardziej znanych diet zdrowotnych. Jej głównym celem nie jest utrata wagi, a poprawa stanu zdrowia. Jest łatwo identyfikowana, dzięki tzw.

Paście – mieszaninie oleju lnianego i białego twarożku, najpowszechniej znanej i stosowanej w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Australii ( np. Znajduje zastosowanie w wielu przypadłościach, np.: alergie, problemy żołądkowe, arytmia serca, wady wzroku, astma, przemęczenie psychiczne. Dieta stosowana ciągle, chroni nasz organizm oraz pozwala skutecznie pozbywać się złych tłuszczy. Lekarstwem na raka Odkrycie dr Budwig jednoznacznie wskazywało, że lekarstwo na raka jest proste: tak, jak w przypadku beri-beri konieczna jest zmiana składników pożywienia z niezdrowych, na zdrowe. Dr Johanna Budwig podawała chorym na raka miksowany przez 5 min olej lniany z białym serem w postaci pasty. Dodatkowo były to osoby, którym lekarze odebrali nadzieję. Naltrexon ma udowodnione działanie w kuracji uzależnień od alkoholu, heroiny i innych opioidów. Wbrew obiegowym opiniom i plotkom rozpowszechnianym w Internecie, małe dawki naltreksonu (LDN, low dose naltrexon wcale nie mają potwierdzonego działania w leczeniu wielu chorób.

Skutki Uboczne

Produkty zabronione w diecie dr Budwig:-cukier, sztuczne słodziki, soki z kartoników i butelek,-syntetyczna witamina A (z preparatów witaminowych),-inne tłuszcze poza tłoczonym na zimno olejem lnianym. Podstawowe zasady diety dr Budwig. Geniusz naukowy dr Budwig doprowadził ją do odkrycia. Ale w nauce geniusz nie wystarczy, aby odkrycie mogło służyć ludziom. W czasie karmienia piersią nie eliminuj rutynowo pewnych pokarmów.Kiedyś zalecano, aby kobiety karmiące piersią nie jadły produktów, które są najczęstszymi alergenami. Jednak nie ma dowodów naukowych, które potwierdzałyby, że profilaktyczne wykluczenie z diety m.in mleka, przetworów mlecznych, roślin strączkowych czy wszelkich przypraw, uchroni malucha przed kolką czy alergią. Jakie są jej poszczególne etapy? Które produkty należy wykluczyć i jakimi je zastąpić?

Dr Johanna Budwig (1909-2003) była jednym z największych autorytetów w dziedzinie biochemii tłuszczów na świecie. Studia z dziedziny farmacji, chemii i fizyki skończyła w Munster. Olej lniany w diecie Dr. Budwig w dużej mierze opiera się na oleju lnianym. Już od 16,43 zł – od 16,43 zł, porównanie cen w 36 sklepach. Zobacz inne Zdrowie i diety , najtańsze i najlepsze oferty, opinie. W diecie dr Budwig zmielone siemię nie jest jednak podgrzewane, ani prażone. Mieli się je zawsze na świeżo i dodaje do soków, szampana lub jogurtu.

Olej Lniany Przepisy

Dotychczas stosowano go przy nowotworach m.in. Jajnika, jądra, pęcherza moczowego. Zapraszamy do lektury książki dr Raymonda Hilu Dieta dr Budwig, pierwszej w Polsce dotyczącej rewolucyjnej diety dr Johanny Budwig. Lista lekarzy leczących atopowe zapalenie skóry w Częstochowie. Sprawdź opinie pacjentów, adresy i bezpłatnie umów się na wizytę!

Zapraszamy do uczestnictwa w forum dyskusyjnym, dzielenia się z innymi swymi doświadczeniami i przepisami. Na forum odpowiadamy także na Państwa pytania. W swojej książce Jak jeść zdrowo! Dr Jadwiga Górnicka, znana polska lekarka-naturoterapeutka tak pisze o samej dr Budwig: Pionierką badań nad właściwościami oleju lnianego była Joanna Budwig (1909-2003), niemiecka biochemiczka siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla za prace dotyczące leczenia chorób cywilizacyjnych odpowiednią dietą. To naturalna metoda na wyleczenie chorób nowotworowych i innych chorób cywilizacyjnych. Oparta jest przede wszystkim na spożywaniu pasty z chudego twarogu z olejem lnianym i na powrocie do naturalnego i ekologicznego żywienia.

Może leczyć, lub pomagać w leczeniu także wielu innych schorzeń. Poprawia ona znacznie kondycję organizmu, a to jest właśnie kluczem do jego wzmożonej samoregeneracji. Jeśli przez sformułowanie "dieta dr Budwig" rozumiemy regularne zjadanie porcji twarożku z olejem lnianym – to jak najbardziej polecam! Jeśli chodzi o kompleksową terapię Dr Budwig, wraz z dietą, to tylko dla osób poważnie chorych, zdeterminowanych i pod okiem mądrego lekarza. Ma wielu przeciwników, twierdzących, że raka można leczyć tylko agresywnymi metodami chemioterapii i radioterapii, a wszystkie inne pomysły, jedynie opóźniają prawidłową terapię.

Dawkowanie

Dieta ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy i jak się czujemy. Samo jedzenie natomiast już dawno przestało być koniecznością, a stało się przyjemnością. Sama dr Budwig nazywała swoją dietę dietą olejowo-białkową. Wynikało to z tego, że dr Budwig oparła swoją dietę na oleju lnianym i zawartych w nim kwasach tłuszczowych omega 3 oraz na chudym twarogu o zawartości ok. Została oparta na pewnej prawidłowości. Autorka kuracji zaobserwowała, że w sytuacji, gdy wyeliminujemy z naszej kuchni wszelkie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i zastąpimy je tymi z oleju lnianego, komórki nowotworowe zaczynają na nowo prawidłowo funkcjonować. Zakłada, że w trakcie trwania detoksykacji czyli oczyszczania organizmu należy pić od 2,5 do 3 litrów wody. Dr Budwig prowadziła klinikę, która leczyła osoby schorowane. Diety odchudzające, inaczej diety redukujące, to diety które składają się z zestawu zaleceń dietetycznych, mających pomóc zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Diety odchudzające stosowane są najczęściej w leczeniu otyłości oraz dla osiągnięcia określonej masy ciała. Celem diety dr Budwig jest dostarczenie organizmowi pokarmów bogatych w tłuszcze omega-3, węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty. Zdaniem niemieckiej chemiczki, składniki te pomagają w leczeniu raka, cukrzycy oraz chorób serca i przewodu pokarmowego. Skuteczność lecznicza diety dr Budwig zależy od bezwzględnego przestrzegania wszystkich zaleceń dietetycznych. Cała terapia dietą dr Budwig musi trwać do całkowitego wyleczenia. Poza tym bardzo ważna uwaga: makrobiotyka – to trwały styl odżywiania się, a dieta dr Dąbrowskiej – o której w tym poście piszę – to 14 dniowa głodówka, a nie styl życia. Zalety i wady diety warzywno-owocowej. Dużą zaletą diety jest łatwość w jej przygotowaniu.

Efekty Forum

Dieta na łuszczycę proponowana przez dr Pagano jest bardzo restrykcyjna (wręcz reżimow, ale efekty są odnotowywane, więc może warto? Niestety nie każdy organizm będzie reagował w ten sam sposób, zastrzega dr Pagano. Pasta dr Budwig Pasta jest podstawowym elementem leczniczym diety dr Budwig. Dostarcza do organizmu zarówno niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3, jak i niezbędne aminokwasy, w tym cysteinę (prekursor glutationu). Dr Budwig poleca spożywanie specjalnej pasty serowo-lnianej, jako nieodłącznego elementu jadłospisu.

Z diety należy też wykreślić wszelkie rafinowane tłuszcze, wysoko-przetworzoną żywność, a także tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Wszystko o: – wiadomości i informacje. Czytaj więcej na PoradnikZdrowie. Przez 10 lat Dr Budwig obserwowała efekty zdrowotne opracowanej przez siebie diety stosując ją w leczeniu szpitalnym pacjentów z chorobami przewlekłymi. Okazało się, że jej prosta i naturalna recepta na zdrowie przyniosła pożądany skutek nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne i śmiertelne. Dietę dr Budwig można zaliczyć do grona diet niskowęglowodanowych.Jej stosowanie nie jest kosztowne, jednak dla niektórych może być trudne ze względu na konieczność wykluczenia z jadłospisu pewnych produktów.

Zabrania spożywania cukrów, konserwantów i innych tłuszczów poza olejem lnianym, kokosowym, małą ilością oliwy z oliwek i oleju z kiełków pszenicy. Te "dobre tłuszcze" to podstawowy składnik diety . Witam duzo czytalam o diecie dr Budwig,ale nie rozumie dlaczego nie mozna jej stosowac w trakcie radioterapi i chemioterapi?Ja bardzo bym chciala z tej diety skorzystac,ale jestem przed komisja co podejma jakie dalsze leczenie.Wspomne ,ze jestem po operacji oszczedzajacej piersi bez przezutow na wezly ale nowotwor gSama juz nie wiem co mam robic,Czy ktos jest w podobnej sytuacji?Pozdrawiam. Słynna dieta dr Johanny Budwig oparta została na paście twarogowej, przygotowywanej właśnie na bazie nieoczyszczonego oleju lnianego i mimo upływu lat nadal jest bardzo ceniona przez dietetyków, a także innych zwolenników zdrowego żywienia. Opracowana przez nią dieta olejowo-białkowa wciąż jest stosowana – i to z sukcesami – do walki z nowotworami i innymi schorzeniami.

A Azs

Dr Budwig opracowała podstawę jadłospisu, który zapewnia organizmowi ochronę przed chorobami cywilizacyjnymi i rozwojem schorzeń w organizmie. Dzięki jej wiedzy dotyczącej wartości odżywczych konkretnych produktów, proponuje takie ich połączenia, które przyniosą najlepsze rezultaty w terapiach leczniczych. Dr Johanna Budwig pisze, a dr Raymond Hilu potwierdza, że jej metoda leczenia wykazała 90% skuteczności w leczeniu nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych w 2200 udokumentowanych przypadkach. Jest znana już od ponad 60 lat. W swoich założeniach opiera się na specyficznych właściwościach oleju lnianego wysoko-linolenowego, a dokładnie jednego z kwasów tłuszczowych których tenże jest źródłem, kwasu alfa-linolenowego. Więcej informacji na temat diety znajdziecie Państwo na stronie primanatura.

Pasta: miksujemy przez 5 minut 6-8 łyżek oleju lnianego z 12 i 1/2 dag twarożku oraz małym kubkiem jogurtu naturalnego. Doprawiamy miodem lub pieprzem (zwykłym bądź cayenn. Najczęściej jednak dorośli przez pierwsze 3 m-ce ok. 4 łyżek dziennie, później 2-4 łyżek. Jest przede wszystkim dietą nowotworową. Jednak dr Budwig odnosiła sukcesy również w leczeniu innych chorób.